אודות פארמוקן

פארמוקן,  חברה לקנאביס רפואי, מחלוצות חוות הקנאביס הרפואי בישראל, הוקמה ב-2008. בשנותיה הראשונות בטרם הוסדר נושא הספקת הקנאביס הרפואי בישראל, פעלה החברה על בסיס התנדבותי וסיפקה שירות למטופלים שלא על מנת לקבל תמורה.

11

שנים

4,500

מטופלים
בחודש

11

זנים

3.5

טון בשנה

חוות הקנאביס נמצאת בעמק יזרעאל, בלב ליבה של ההתיישבות העובדת. מיקומה בגובה של 350 מטר מעל פני הים, מקנה לחווה תנאים אידיאלים לגידול קנאביס בתנאי לחות וטמפרטורה מיטביים.

החווה משתרעת על שטח של 20 דונם, המורכב מחממות

גדילה ופריחה מבוקרות אקלים, חממה המיועדת למחקר ופיתוח זני קנאביס וחממת ׳אימהות׳ לייצור ייחורים. מערכות ההשקיה ובקרת האקלים המתקדמות שלנו מאפשרות הספקת ערכי נוטריינטים לפי דרישת מפעיל והגדרת כמות מים נכונה לצמחים תוך ויסות מוחלט של תנאי הלחות והטמפרטורה בחממות.

חברת פארמוקן  מייצרת כ-3.5 טון קנאביס רפואי בשנה ומספקת שירות ליותר מ-4,500 מטופלים בחודש. מתקן הגידול מאובטח 24/7 ע״י מערך אבטחה חמוש העומד בתקן GSP-IMC.

את הזנים אנחנו מגדלים תוך שימוש בהדברה ביולוגית משולבת של ״ביו בי״ משדה אליהו המאפשרת לנו להימנע לחלוטין מריסוסים בתקופת הפריחה של הקנאביס ולמזער ככל האפשר את השימוש בחומרי הדברה.


האקרית הכתומה (פרסימיליס) תוקפת את האקרית האדומה המצויה שהוא אחד המזיקים העיקריים בגידולי הקנאביס.  כשל פרסימיליס נגמר המזון היא תוקפת אחת את השנייה.
הצרעה הטפילית, צרעת (אפידיוס) Aphidius colemani הינה טפיל רב פונדקאי אשר תוקף מינים רבים של כנימות עלה.
האקרית הטורפת, (אקרית סבירסקי), Amblyseius swirskii שייכת למשפחת Phytoseiidae שכוללת מינים רבים של אקריות טורפות הטרף ממנו היא ניזונה כנימת עש הטבק וטריפס קליפורני.