עמוד ראשי » קנאביס רפואי » האצה האדומה

האצה האדומה וקנאביס

בין כל תוספי המזון, הבריאות, המולטי ויטמינים והתמיסות שרצות כרגע בשוק העולמי, ומבטיחות לנו חיים בריאים וטובים יותר, יש חומר טבעי אחד שנתגלה בשנים האחרונות והפך למשמעותי יותר ויותר – האצה האדומה.
אצה זו בעלת תכונות מדהימות לגוף האדם – הן לעור הפנים, והן לאנטי אייג'ינג, מניעת חימצון ושמירה על איברי הגוף בצורה טובה מאוד. המחקר והאדם רק מגלה בשנים האחרונות את יתרונותיה של האצה האדומה – ובוודאי בשנים הבאות, עם התקדמות הגידול, אנחנו נגלה עוד מעלות טובות ורבות של האצה האדומה.
במאמר זה נספר לכם כל מה שאתם צריכים לדעת על האצה האדומה ושילובה עם הקנאביס הרפואי – כיצד מגדלים אותה, מהן התועלות שלה עבורנו בני האדם, כיצד ניתן לצרוך אותה – ומהיכן תוכלו להשיגה באיכות הגבוהה ביותר. 

תהליך הגידול של האצה האדומה

חשוב להבין שבעולם קיימים כ-100 אלף סוגים של אצות – המשמשות למגוון עצום של שימושים, כמו צבע טבעי, דלק ועוד. האצות גדלות בכל מקווה מים מלוחים, ולפעמים אנחנו אפילו לא שמים לב לקיומן. 
האצה האדומה, או בשמה המדעי Haematococcus pluvial, גדלה בדרך כלל במקומות חמים – בגלל זה רוב אזורי הגידול של האצה האדומה כאן בישראל נמצאים בנגב ובדרום הארץ. לא פשוט לגדל את האצה הזו, וזה קורה בדרך כלל בבריכות גדולות ומפוקחות, הכוללות צינורות רבים בתוכן האצות גדלות. 
החקלאים יוצרים בתוך הבריכות אקלים טבעי מלא – הכולל יצורי חיים נוספים, וזאת כדי למקסם את תהליך ייצור האצות. לקראת סיום הכנת האצות, הן מוכנסות לתאים בהם מועלית המליחות כמעט פי ארבעה, נותנים לה להיות באור שמש מלא ומפסיקים לתת לה מזון. בכך מלחיצים את האצה, ואותו רכיב אדום ומופלא – האסטקנסנטין – נכנס לפעולה ויוצא לדרך. אז האצה מוכנה לקטיפה ולמיצוי הרכיב הפעיל שלה, על מנת לייצר מוצרי בריאות איכותיים. 
אולי תתעניין גם ב:
מחקר זני הקנאביס הרפואי העולמי של פרופסור דדי מאירי >>
מהו ה – CBD בקנאביס?
מהו ה – THC בקנאביס?

האסטקסנטין – החומר הפעיל 

החומר הפעיל של האצות הוא האסטקנסנטין, רכיב אדום בצבעו שעל שמו נקראת גם האצה. בעבר חשבו שרק מדובר בצבע מאכל טבעי ואיכותי, ועל כן קראו לו "צבע הסלמון", עדות לכך שהרבה מהסלמון שאנחנו קונים היום נצבע בצבע הזה על מנת לתת לו את הצבע העז של סלמון שאנחנו כל כך רגילים לראות, אך לא תמיד מוצאים. 
האסטקנסנטין נחקר על ידי המדע, אך אנחנו כבר היום יכולים להגיד שיש לו סגולות רבות לגוף האדם. האסטקנסנטין  הוא חומר מצוין וטבעי לאנטי אייג'ינג, מונע את הזדקנות, חמצון התאים והופעת הקמטים, מעכב את "הכולסטרול ה רע" (LDL) ומסייע לאיזון לחץ הדם. בנוסף, הוא מונע בעיות ראייה, תורם לפוריות גברית, מסייע למערכת העיכול, ותכונות רבות נוספות.
האסטקנסנטין הוא חומר חזק יותר מכל מה שהכרנו עד כה – יותר חזק מוויטמינים או בטא-קרוטן, הוא מצליח לחדור יותר עמוק מכל חומר אחר לגוף ובכך הוא מבטיח את הפעילות הטובה ביותר לגוף האדם, הרבה יותר מכל חומר אחר. 
בשל כל תכונות מדהימות אלה, ובשל ההשפעות הכמעט מיידיות של האסטקנסנטין, האצה המיוחדת הזו הפכה ללהיט ברחבי העולם כמוצר טבעי שמסייע רבות לגברים ולנשים ברחבי העולם. 

כיצד ניתן לצרוך אצה אדומה?

בזכות הפיכתה של האצה האדומה ללהיט, נוצרו דרכים רבים בה ניתן לצרוך אצה אדומה – עבור עור הפנים ניתן לצרוך אותה בקרמים מיוחדים הכוללים אסטקנסנטין, לשאר צרכי הגוף ניתן לצרוך אותה בכדורים, סוכריות מציצה או טבליות. 
חברת פארמוקן נכנסה לשותפות עם חברת פיור מג'יק, בעלת מפעל לייצור אצה אדומה, ויחד הן עוסקות בשיווק של חומרים פורצי דרך. המיוחד במוצרים זה שהם טבעיים ואיכותיים ומבוססים על אצה אדומה חד-תאית, שיכולה להתחבר עם קנאביס רפואי וזאת על מנת להביא אליכם את החומרים הטובים והבריאים ביותר. 
בישראל כיום לא ניתן להשתמש במוצרים מבוססי האצה האדומה משום שהחוק לא שונה על מנת לאפשר את הנושא. רבים מחכים שהסי בי די (קנאבידיול , אחד הרכיבים בצמח הקנאביס) יוצא מפקודת הסמים המסוכנים.
כיום מוצריהן של פארמוקן ופיור מג'יק מיוצרים בישראל ומשווקים בכל רחבי העולם. במדינות רבות (כמו אוסטרליה וארה"ב) שמאשרות את השימוש באצה האדומה המכילה אסטקנסנטין. "באוסטרליה יש לנו מיזם משותף עם החברה הבורסאית Cann Global. באחרונה הוצאנו לשם פורמולות של מוצרים קוסמטיים שהמחקר והפיתוח שלהם בוצע בישראל. השותף שלנו מוכר תוספי מזון ואנחנו נשווק את המוצרים שלנו בנקודות המכירה שלו. האצה האדומה היא נוגד החמצון הכי טוב בטבע, ומחקרים מראים שהיא מונעת אלצהיימר". לכתבה המלאה >>
המשווקים בישראל ממתינים ליום בו המדינה תהפוך מאחת מהיצרניות המובילות בעולם לגידול האצה האדומה (שכן יש רק 20 מפעלים בכל רחבי העולם שמייצרים אותה) גם לחלוצה משמעותית בתחום מכירת האצה האדומה – ועל כן נקרא לממשלה בישראל לאשר את מכירת האצה האדומה.

חזרה למעלה דילוג לתוכן