עמוד ראשי » קנאביס » יצוא קנאביס

ההשקעה החמה ביותר בעולם – יצוא קנאביס רפואי

בשנת 2019 נפל דבר במדינת ישראל – ראש הממשלה, בנימין נתניהו, אישר לחברות קנאביס ישראליות ייצוא קנאביס רפואי לחו"ל. למרות החוקים המחמירים בישראל, שלא מאפשרים צריכה או גידול של הסם שנחשב משום מה מסוכן, ראש הממשלה השכיל להמשיך במדיניות הכלכלית הליברלית שלו ואיפשר לחברות ישראליות להצטרף לאחד מהטרנדים החמים ביותר כיום בעולם הכלכלה – ייצוא הקנאביס הרפואי.
חשוב לא להקל ראש בהזדמנות זו – רק בארה"ב יש 13 מדינות שאישרו שימוש בקנאביס רפואי לחולים ואף יותר מכך, ומלבד הולנד ובירתה אמסטרדם, שנחשבת לבירת הקנאביס העולמית, יש יותר ויותר מדינות שמבינות את הצורך החשוב של חולים וגם של אזרחים רגילים מן השורה בצמח הפלא, ומתירות את השימוש בו במתווים כאלו או אחרים.
במאמר זה נספר לכם על מתווה ייצוא הקנאביס בישראל, על מי וכיצד צורך קנאביס רפואי בעולם, וכיצד גם אתם יכולים לפתוח עסק שייצא קנאביס רפואי לכל רחבי העולם ובכך לקבל אפיק השקעה יציב שעומד להפוך לאפיק ההשקעה החם ביותר בעולם.

רפורמת ייצוא הקנאביס בישראל

רפורמת ייצוא הקנאביס בישראל נחתמה בפברואר 2019, כחלק מתהליך רחב היקף של ממשלת ישראל לשינוי האופן בו החוק והמדינה רואה את הקנאביס. ראשית כל, עברה מדיניות אי ההפללה – המחליפה את הראייה הנוכחית של החוק, לפיו כל אחזקה או שימוש בקנאביס הוא עבירה פלילית, לעבירות אזרחיות. זוהי הקלה משמעותית על השימוש בקנאביס בישראל, על אף הקנסות הגבוהים שמוטלים על המשתמשים שנתפסים בקנאביס.
שינוי שני הוא רפורמת הקנאביס לחולים – שעל אף שתוצאותיה הרעו בדיעבד לחולים, המטרה מאחוריה הייתה הנגשת הקנאביס לחולים ואפשרות, גם אם תיאורטית, לתת לחולים לקבל בבית המרקחת הקרוב לביתם קנאביס איכותי ומותאם אישית. על אף שרפורמה זו נכשלה, היא היוותה בסיס לאישור לייצוא קנאביס.
האישור לייצוא קנאביס ניתן לחברות שהשתתפו ברפורמת הקנאביס, כלומר איפשרו לחולים שלהם לא לקבל את התרופה שלהם דרכם אלא להעביר את השיווק לבתי המרקחת. בנוסף לכך ולעמידה בתקן, עליו נפרט בהמשך, יכולות חברות הקנאביס הישראליות למכור את תוצרתן בחו"ל.
תקן האיכות עליו דובר הוא תקן ה-IMC-GAP. תקן זה פותח על ידי משרד הבריאות במטרה להסדיר את שוק הקנאביס בישראל ולהתוות קווים ברורים לאופן הגידול, המכירה והאיכות של הקנאביס, כדי להעלות את רמתו עבור ציבור החולים הישראלי.
כחלק מהרפורמה, חברות הקנאביס מקבלות אישור לייצוא הקנאביס בתמורה למספר תנאים. חלק מהתנאים הם מעבר מלא של תקן הגידול הישראלי, ה-IMC-GAP ועבודה לפיו ולפי התקנים והבדיקות המחמירים של משרד הבריאות, בנוסף להפסקת אספקת הקנאביס באמצעות שיווק ישיר – כלומר, מהמגדלים לחולים – והעברת האספקה לחולי הקנאביס הרפואי בישראל לבתי המרקחת, וזאת תמורת תשלום. במידה ואתם מעוניינים לפתוח חברה לגידול קנאביס רפואי – אתם צריכים לפעול לפי הרפורמה המדוברת.

הצורך בקנאביס רפואי בעולם

אנליסטים וברוקרים רבים בעולם מדברים לאחרונה על שוק הקנאביס כאחת הדוגמאות להשקעה שיכולה להיות שווה הרבה מאוד בעוד כמה שנים. זאת בעיקר משום הצורך במגוון רחב של מוצרים מבוססי קנאביס ברחבי העולם, במגוון רחב של תחומים – שיכולים להיות שווים הרבה מאוד כסף בעוד כעשור ואף פחות מכך.
האנליסטים ברחבי העולם מתמקדים בתחזיותיהם גם בקנאביס רפואי וגם בקנאביס למטרות פנאי, ואף כוללים בתוך השווקים שבהם הקנאביס עשוי להיות חוקי ב-6 השנים הקרובות את גרמניה, קרואטיה, אוסטרליה, מקסיקו, צ'ילה ואף ישראל.
דוח של עמותת "PROHIBITION PARTNERS" על הקנאביס בצפון אמריקה מעלה תחזית חיובית במיוחד לגבי הקנאביס בארה"ב ובקנדה. הדוח מצא שעל אף שהשוק האמריקני הוא הגדול והחזק ביותר בעולם, במידה וייפתרו בו בעיות מיסוי ורגולציה – השוק יכול להפוך אף לרווחי יותר מכך, עד כדי כך שיגלגל לבדו בעוד כחמש שנים מעל ל-47 מיליארד דולר.
דוח נוסף העוסק במדינות אסיה מציין כי למרות שלא נראה שסין, הגדולה והחזקה במדינות אסיה, תהפוך את הקנאביס לחוקי ב-10 השנים הקרובות, השוק האסייתי כולו יכול להיות שווה בעוד כחמש שנים כ-5.8 מיליארד דולר, מה שהופך גם את אסיה ליעד מעניין שלא רבים משקיעים בו.
התחזיות לשוק הקנאביס העולמי כולו ביחד אף גדולות הרבה יותר – אם בשנת 2016 כל הקנאביס החוקי בעולם גילגל כ-14 מיליארד דולר, התחזיות צופות כי בעוד 5 שנים הקנאביס הרפואי ישלש את שוויו ואף יותר מכך – כ-63.5 מיליארד דולר שווי השוק. אם זו לא סיבה מספיק טובה להיכנס לשוק, אז מה כן?

קנאביס: הופך לחוקי ברחבי העולם

לא רק בארה"ב ובהולנד, במדינות רבות ברחבי העולם הקנאביס כיום חוקי לשימוש רפואי ובחלקן גם לפנאי. גם בקנדה המריחואנה חוקית, ולמעשה היא עשתה זאת לפני ארה"ב, מה שהופך אותה לחברת ה-G7 הראשונה שהפכה את הקנאביס לחוקי.
גם באורוגוואי, פרו, ספרד ודרום אפריקה תוכלו לעשן באופן חוקי. הלגלזיציה של מריחואנה היא תנועה עולמית עולה במדינות רבות ברחבי העולם, ובעולם המערבי בעיקר ישנן תנועות גדולות ונרחבות באוכלוסייה הדורשות מהממשל את הפיכת הקנאביס לחוקי.
כפי שציינו במאמר זה, שוק הקנאביס הוא שוק בפריחה עולה ומתמדת, ובשנים הקרובות מדינות נוספות יצטרפו לשוק הזה ויעלו את הדרישה במוצרי קנאביס מגוונים ואיכותיים העונים על מגוון רחב של פתרונות.
במדינת ישראל ניתן לייצא קנאביס באופן חוקי, וזאת תמורת פיקוח של משרד הבריאות על הגידול להשתתפות ברפורמת הקנאביס של המשרד. בבחירות הקרבות, הקנאביס ממשיך לתפוס תפקיד משמעותי במצען של מפלגות רבות, וייתכן שבכנסת הקרובה נראה גם במעמדו של הקנאביס בישראל שינוי משמעותי לטובה.
אז אם אתם מחפשים אפיק השקעה איכותי ויציב, שיכול להניב לכם תשואה משמעותית, ייתכן שקנאביס הוא התשובה.

חזרה למעלה דילוג לתוכן