עמוד ראשי » קנאביס » פסוריאזיס, אלרגיות ולא רק: איך הקנאביס הרפואי יכול לעזור לחולים במחלות עור?

פסוריאזיס, אלרגיות ולא רק: איך הקנאביס הרפואי יכול לעזור לחולים במחלות עור?

סובלים ממחלות עור קשות כמו פסוריאזיס, אקזמה או אלרגיות בעור? הרופאים ודאי המליצו לכם על שלל תרופות סינטטיות, אבל האם שמעתם על ההשפעות החיוביות של הקנאביס הרפואי במחלות קשות אלו? בואו לקרוא שלל מחקרים רפואיים המפרטים מה שהרופאים שלכם לא רוצים שתשמעו – הקנאביס הרפואי הוא פתרון טבעי וללא תופעות לוואי למגוון רחב של מחלות עור
אם יצא לכם לקרוא קצת על קנאביס רפואי, אתם ודאי יודעים שהקנאביס מקל על כאבים, הוכח כהורג תאים סרטניים, עוזר בטיפול בהתקפות אפילפסיה, משרה שינה, מגביר תיאבון, והוא אף יעיל במגוון רחב נוסף של בעיות מהם רבים סובלים.
אבל תכונה אחת של הצמח המופלא הזה לא נדונה מספיק, והיא העזרה של הקנאביס בהתמודדות וריפוי מחלות עור. האם ידעתם שקנאביס רפואי יכול לעזור ואפילו להעלים שורה ארוכה של מחלות עור קשות, ביניהן פסוריאזיס, אלרגיות, אקזמה, ומחלות עור רבות נוספות? 
לרוב מציעים לחולים במחלות עור למרוח מיני קרמים או ללכת לים המלח, אבל רבים לא יודעים ששימוש בקנאביס רפואי יכול לעזור ואף להציל גם אתכם, החולים במחלות עור קשות שכאלו.
במאמר זה נפרט איך הקנאביס הרפואי יכול לעזור למגוון רחב של חולים במחלות עור, נביא לכם מחקרים רפואיים שמוכיחים את ההשפעות המדהימות של הקנאביס גם בתחום מחלות העור, ונציג לכם את הדרכים לפיהם גם אתם יכולים להיעזר בקנאביס הרפואי על מנת להתמודד, ואפילו לנצח, את מחלת העור ממנה אתם סובלים.

לא רק ים המלח: ההשפעות המדהימות של קנאביס רפואי על פסוריאזיס

פסוריאזיס היא אחת ממחלות העור הקשות והלא נעימות, ובשל היותה כרונית ואוטו-אימונית, גם אין לה מרפא. זו מחלה בה תאים מהמערכת החיסונית של הגוף תוקפים תאי עור בריאים ובכך גורמים לדלקת בעור. 
ניתן לזהות את הפסוריאזיס לפי הנגעים האדומים והקשים על העור, המתרחשים בדרך כלל בקרקפת, במרפקים, בברכיים ובחלק העליון של הגוף. המחקרים מורים כי הפסוריאזיס נגרם כתוצאה מבעיה תורשתית, אך גם מעשנים, אנשים המצויים בטראומה או החולים בדלקת גרון נמצאים בסכנה משמעותית לפיתוח פסוריאזיס.
עד כה המליצו לחולים בפסוריאזיס על נסיעות קבועות לים המלח, טיפולים בזפת, בחומצות ובוויטמין D, אבל היום אנחנו מציגים לכם פתרון חדש לפסוריאזיס – שמן קנאביס. 
לקנאביס יש כמה וכמה סגולות חשובות לטיפול בפסוריאזיס – ראשית, הוא עוזר למערכת החיסונית של הגוף, ובכך הוא עוזר להאטת קצב ההתקדמות של הפסוריאזיס. בנוסף, יש בו גם מרכיבים אנטי-דלקתיים, שמאיטים ואף מונעים מדלקות העור הנלוות לפסוריאזיס להתרחש מלכתחילה. הקנאביס מאט את קצב גידול התאים ומזרז החלמת פצעים, וכמו שאנחנו כבר יודעים ממאמרים רבים נוספים בנושא – הוא גם מפיג ומשכך כאבים. לכן, אם אתה חולה פסוריאזיס, אולי שווה לך לנסות ולהשיג רישיון לקנאביס רפואי.
ממחקר שבוצע באוניברסיטת דרום קרוליינה בשנת 2014 על ידי החוקר מיצי נגרקנטי וצוותו, מצא כי הקנאבינואיד המפורסם כחומר הפעיל במריחואנה, ה-THC, יכול לדכא את תפקודי המערכת החיסונית של הגוף, ובכך למנוע התפשטות מחלות המבוססות על תקיפה של המערכת החיסונית את הגוף. ה-THC משנה את הרכבם של מולקולות האפיגנום הנקראות "היסטונס" (Histones), ובכך להאט את קצב ההתפשטות של מחלות אוטואימוניות, כמו פסוריאזיס. 
במחקר משנת  2007 באוניברסיטת נוטינגהאם, שנערך על ידי החוקר ג'ונתן ווילקינסון, נמצא שהקנאבינואיד CBD, שנמצא בסוגים וזנים רבים של קנאביס רפואי, עוזר בהאטת קצב גידול התאים, ועל כן יכול לעזור ולהאט את התפתחות מחלת הפסוריאזיס למקומות שונים בגוף. מחקר נוסף מ-2014 בדק ומצא כי יש הוכחות ברורות וחותכות לכך שקנאביס מפחית כאבים, ובכך עוזר לחולי הפסוריאזיס עם הכאב הרב הנגרם להם כתוצאה מהמחלה.

סובלים מאקזמה? קנאביס יכול לעזור לכם להתמודד עם המחלה!

מחלת עור נוספת עבורה הקנאביס יכול לחולל פלאים היא אקזמה. זוהי מחלת עור לא נעימה, שמתחילה כפריחה אדמומית עם פצעונים ובהמשך גורמת להתייבשות והתקשות העור, תוך יצירת קשקשים מגרדים. הפגיעה לא תסתיים כאן, אלא תמשיך לסדקים וגלדים בעור בשל הגירוד ואי הנעימות.
האקזמה היא מחלה כרונית, לכן היא מגיעה בהתקפים ובגלים – ייתכנו זמנים בהם לא תהיה מחלה כלל, וזמנים בהם היא תתפרץ. המחקר הרפואי אינו מקיף בנושא האקזמה, וישנה הערכה לפיה הגורמים למחלה זו היא נטייה גנטית להתפרצותה בשילוב פגם במערכת החיסונית, המאפשר למחלה להתפרץ ולחזור. 
לחולים באקזמה ממליצים על שמירת רמת היגיינה גבוהה של העור, בשילוב משחות אנטיביוטיות עם סטרואידים, ושימוש בוויטמין A. אך יש מאפיין חשוב מאוד שיכול לעזור לשמור על העור ולמנוע את התופעות הקשות המתרחשות עם האקזמה, והיא הוספת לחות לעור. 
שמן קנאביס הוא שמן איכותי, העשיר בחומצות שומן בלתי רוויות, באנטי אוקסידנטים ובחומרים נוספים המועילים לחולים באקזמה ומונעים את תופעות הלוואי הקשות של המחלה, כמו גירוד מסיבי והאדמומיות הנלווית לפצעי האקזמה. שימוש בשמן קנאביס יכול להועיל מאוד לחולים באקזמה בתסמיני המחלה המיידיים, כמו גם בהפחתת הכאב הניכר שנגרם מהמחלה לחולי האקזמה. 
במחקר שנערך על עכברים על מנת לבדוק את תכונות הקנאביס בריפוי מחלות עור, נמצא כי החומרים הפעילים, הקנאבינואידים CBD ו-THC הפחיתו משמעותית את הכאבים הנלווים למחלות עור רבות. בנוסף, המחקרים אחרים נמצאה נסיגה משמעותית בהתקדמות המחלה ובגודל הנגעים באקזמה למשתמשים בקנאביס רפואי.

המחקר הבינלאומי פורץ הדרך שמצא – קנאביס מפחית את תופעות האלרגיה בעור

אנשים רבים מאוד סובלים מאלרגיות לחומרים כאלו או אחרים. למעשה, לא קיים כמעט אדם שלא אלרגי למשהו. ישנן אלרגיות לאבק, אגוזים, חומרים כימיים, ולמגוון רחב של מוצרים וחומרים איתם אנחנו באים במגע יומיומי כחלק מעולמנו.
עם זאת, הסובלים מאלרגיות סבורים שאין פתרון לבעייתם – זולת שמירת המרחק מהגורם האלרגני. בשנים האחרונות התקדם המחקר הרפואי, וישנה בשורה טובה לחולים הסובלים מאלרגיות – ייתכן ויש פתרון ומזור לבעיותיכם.
מחקר שנערך בישראל על ידי פרופסור רפאל משולם מהאוניברסיטה העברית, וכלל גם חוקרים אמריקניים, גרמנים, איטלקים ושוויצריים, ניסה לבחון את השפעת צמח הקנאביס על הופעת אלרגיות בעור. 
המחקר בדק עכברים, הקרובים מאוד לגנום האנושי ויכולים לספק רמז משמעותי להצלחתו של הקנאביס בטיפול באלרגיות בעור. החוקרים גילו כי עכברים שלא קיבלו קנאביס וסובלים מאלרגיות נפגעו יותר מאשר עכברים שקיבלו קנאביס רפואי וסבלו מאלרגיות. המערכת האנדוקנאבינואידית, הנמצאת בגופנו, מצליחה בין שאר סגולותיה גם לווסת את הרגישות לאלרגיה. תאי העור של העכברים מפיקים כימיקל המעורב בתגובה האלרגית, ומשולם וצוותו גילו שהשימוש בקנאביס מפחית את הימצאות הכימיקל הזה ובכך מגנה על הגוף שלנו מפני השפעות האלרגיה.
במאמר זה ראינו את השפעותיו המדהימות של הקנאביס הרפואי על מגוון רחב של מחלות עור, כמו אקזמה, פסוריאזיס ואלרגיות. אם אתם סובלים ממחלות אלו, והפתרונות הקונבנציונליים לא עוזרים לכם– נסו לפנות לרופא שלכם ולקבל ממנו מרשם לקנאביס רפואי. טיפול בקנאביס רפואי תוך ייעוץ משמעותי, שיעזור לכם לבחור את אופן הטיפול והזנים שיביאו אתכם לפתרון הטוב ביותר, יכול לספק לכם מזור משמעותי לתסמינים מהם אתם סובלים ולכאבים הגדולים שאתם חשים. בדקו את אופציית הקנאביס הרפואי עוד היום!

חזרה למעלה דילוג לתוכן