צריכת חשיש רפואי במהלך הריון

שימוש בתרופות קונבנציונליות לצד תרופות טבעיות במהלך הריון דורש אישור של רופא, התרופות אותן נוטלת האם משפיעות גם העובר. קיימים מקרים רבים בהם הרפואה אוסרת על שימוש בתרופות מסוימות במהלך הריון מתוך מטרה למנוע את חשיפת העובר לרכיבי התרופה. פעמים רבות, האיסור על נטילת תרופות במהלך הריון נובע מהעדר של מחקרים בדבר השפעת התרופה על העובד.

רוב הרופאים יאסרו על צריכת חשיש רפואי במהלך הריון, אך רוב הרופאים אינם מחזיקים בניסיון הדרוש או בהיכרות מקיפה עם הקנאביס הרפואי בכדי לאסור על השימוש בו. קיימות נשים בהריון אשר עושות שימוש קבוע בחשיש רפואי במהלך הריון מתוך סיבות רפואיות.

הקלה על תופעת הבחילות בעזרת חשיש רפואי

בעבור חלק מהנשים בחילות במהלך הריון הן הרבה יותר מעוד מטרד יומי, הן סובלות מבחילות בדרגה מאוד חמורה עד כדי אשפוז וסכנה ממשית לבריאותן ובריאות העובר. חשיש רפואי במהלך הריון יוכל להביא להקלה משמעותית בתופעת הבחילות החמורה ללא תופעות לוואי חמורות. יש הטוענים כי חשיש רפואי בטיחותי הרבה יותר לשימוש במהלך הריון כנגד בחילות בהשוואה לתרופות הרגילות אותן מציעים הרופאים לנשים.

חשוב לציין כי חשיש רפואי אינו ניתן לנשים בהריון באופן שגרתי, מדובר רק במקרים מאוד קיצוניים וחמורים, מקרים בהם האישה אינה מגיבה בצורה חיובית לטיפולים אחרים. חשיש רפואי בהריון ניתן תוך עישון אות תוך אידוי או אכילה. במהלך הריון מומלץ יהיה להימנע מעישון ולצרוך את החשיש הרפואי במסגרת של אכילה, שמן או אידוי.

מחלות שקיבלו אישור שימוש בקנאביס רפואי:

סרטן

קרוהן

קוליטיס

כאב

איידס (HIV)

טרשת נפוצה

פרקינסון

תסמונת טורט

אפילפסיה

חולים סופניים

פוסט טראומה (PTSD)