עמוד ראשי » קנאבינואידים » קנאבינואיד CBN

קנאבינואיד CBN – החומר הפעיל בקנאביס שאתם חייבים להכיר

אם חקרתם קצת על הקנאביס הרפואי, אולי לא שמעתם על קנבינואיד CBN אבל אתם ודאי מכירים את המושג קנאבינואידים. אותם חומרים פעילים המגיבים בצורה נפלאה עם המערכת האנדוקנאבינואידית בגופנו, שמשתמשת בחומרים הפעילים מצמח הקנאביס על מנת להיכנס לתאים ולהשפיע עליהם בצורה חיובית. שני הקנאבינואידים המוכרים ביותר הם ה-THC וה-CBD, אבל יש עוד אחד שאתם צריכים להכיר – הקנאבינואיד CBN.
כמו שאנחנו יודעים, אין אף פרח קנאביס שמורכב לחלוטין במאת האחוזים מקנאבינואיד, או חומר פעיל אחד. בכל קנאביס רפואי יש מינון הכולל עשרות, לעיתים גם מאות קנאבינואידים – והמדע עדיין חוקר ובוחן את כולם כדי להבין את סודותיהם ורזיהם של כל חומר פעיל בנפרד, כדי לשפר את היכולת של האדם להפיק ממנו תועלת לצרכיו.

מהו קנאבינואיד CBN?

זהו קנאבינואיד שאינו פסיכואקטיבי כמו אחיו הגדול, ה-THC, ובכך הוא לא גורם לתחושת איבוד החושים שנלווית אליו. הוא קיים לרוב בכמויות קטנות מאוד בפרחי הקנאביס, ולמרות זאת השפעתו רבה ביותר.
הקנאבינואיד CBN אחראי, לפי מה שהחוקרים מגלים במחקרים שנעשו עד כה על הקנאבינואיד, על שני תפקידים מרכזיים – על הגברת תחושת התיאבון מאחד, ועל הגברת הרצון לישון מהצד השני, ובכך יכול לעזור מאוד לאנשים בעלי פוסט טראומה מסוגים רבים.

CBN ותיאבון

רבים מהאנשים שמעשנים קנאביס מדווחים כי אחרי העישון מגיע "המאנץ'", כלומר הרצון לאכול והרבה סוגים שונים של אוכל. יכול להיות שהקנאבינואיד CBN הוא האחראי לכך – מחקר שנערך בשנת 2006 מצא כי CBN שניתן לעכברים גרם להם לאכול יותר מהר ולאורך יותר זמן. בכך ניתן לבודד את הקנאבינואיד הזה ולהבין כי הוא יכול לעזור בטיפול בהפרעות אכילה או בפוסט טראומה קשה, שלעיתים משאיר את האדם ללא תיאבון וללא רצון לאכול כלל.

קנאבינואיד CBN ושינה

מחקרים נוספים שנערכו בקנאבינואיד CBN מעלים כי זהו הקנאבינואיד שמביא לרגיעה בגוף שלנו. למעשה, יש מחקר שסובר כי כדי להגיע לאותה רמת רגיעה שמתקבלת בגוף מ-20 מ"ג מורפיום, אחת מתרופות ההרגעה המוכרות והחזקות בשוק, הגוף זקוק רק לכחצי מהכמות של קנאבינואיד CBN.
בכך אפשר לראות את רמת ההשפעה הגבוהה של הקנאבינואיד גם לעומת כמות החומר הפעיל הנמוכה שלו. רק עד אחוז אחד של CBN נמצא בפרחי הקנאביס, ועדיין ישנם זני קנאביס רבים המביאים לעייפות ולהשריית שינה. כדי להגדיל את כמות ה-CBN בפרחי הקנאביס צריך ליישן אותו, ממש כמו שעושים לאלכוהול משובח או ליין. היישון של הפרחים הוא זה שמגדיל את כמות ה-CBN.

תכונות נוספות

עם זאת, תכונותיו של הקנאבינואיד CBN לא נגמרות כאן – גם הוא קנאבינואיד אנטי דלקתי ומקל על כאבים, בכך הוא מאפשר לאנשים רבים החולים במחלות קשות, כמו סכרת או סרטן, לסבול פחות מהמחלה. זהו קנאבינואיד שהוכח כבעל השפעה גם נגד התקפים ופרכוסים – הוא מוריד את כמות הפרכוסים ומאפשר לאנשים הסובלים מהם לחיות יותר טוב.
הקנאבינואיד CBN גם עוזר לגידול תאי עצם – הוא מצוין למחלות בעצמות ומעודד צמיחת תאי עצם, בנוסף ליכולת מופלאה במיוחד לחדש רקמות עצם בגופנו.
לחברת הקנאביס פארמוקן יש זנים רבים של קנאביס בעלי כמויות CBN גדולות יותר או פחות. אם אתם זקוקים לקנאביס בעל הקנאבינואיד CBN, פנו לפארמוקן והם ישמחו לסייע.

חזרה למעלה דילוג לתוכן