עמוד ראשי » קנאביס רפואי » 10 עובדות מעניינות על קנאביס

10 עובדות מעניינות על קנאביס: דברים שאתם חייבים לדעת על הצמח המופלא

אם הגעתם לכאן, סביר להניח ששמעתם פעם אחת, או אפילו יותר מכך על צמח הקנאביס.  צמח הקנאביס הוא אחד הצמחים הבריאים והמופלאים ביותר בעולם – וניתן להשתמש בו למגוון רחב של שימושים. במאמר זה נספר לכם 10 עובדות מעניינות על קנאביס, שאתם חייבים לדעת.

  1. יש 3 זני קנאביס שונים לחלוטין בהשפעותיהם: אינדיקה, סאטיבה, רודראליס

לקנאביס יש שלושה זנים עיקריים, הנבדלים זה מזה בהשפעות שלהם – זן האינדיקה הוא הזן בעל החומר הפעיל THC, ומשמש במגוון רחב של בעיות כמו בעיות תיאבון, שינה, מחלות עור, ועוד. הסאטיבה היא בעלת רוב של החומר הפעיל CBD, ובכך היא עוזרת להשרות על הגוף רוגע ושינה, עוזרת במצבי פוסט טראומה ובבעיות נוספות. הרודראליס הוא הזן הפחות מוכר מהשלושה, ובו משתמשים לרוב כטיפול נגד דיכאון.

  1. קנאביס עוזרת למגוון רחב של מחלות

כמו שהתחלנו לספר לכם כבר קודם, הקנאביס יכול לעזור לכם במגוון רחב של בעיות ותסמינים מהם אתם סובלים – בין אם אלו בעיות עור, כמו פסוריאזיס או סבוריאה, ניתן למרוח תכשירי קנאביס על העור. אם אתם חולי סרטן, אז קנאביס יכול להרוג תאים סרטניים והוא גם משרה רוגע ותאבון; הקנאביס מפחית התקפים בחולי אפילפסיה, עוזר באינסומניה ובבעיות שינה אחרות ועוד.

  1. שימוש בקנאביס יכול להרוג תאים סרטניים

מחקרים רפואיים מדהימים שנעשו בשנים האחרונות מראים כיצד הקנאביס יכול לשמש כ"כימותרפיה טבעית" – מבלי לפגוע בתאים הבריאים של הגוף. במחקר ניתן לראות קנאבינואיד, שהוא אחד מהחומרים הפעילים בקנאביס, נכנס אל תוך תא בריא ולא עושה בו כלום. כשהוא נכנס לתא סרטני, הקנאבינואיד "מפוצץ" את התא ומשמיד אותו.

  1. מדענים לא מצליחים לייצר תרופה קונבנציונלית שתדמה את השפעות המריחואנה

מדענים בכל העולם מנסים לקחת את התכונות המעולות שיש לקנאביס ולעשות ממנו כדור שניתן פשוט לקחת – אבל הם לא מצליחים. החוקרים צריכים לחקור עוד את הקנאביס על מנת להבין אילו מרכיבים בצמח הקנאביס מביאים לעזרה בתופעות כאלו או אחרות, ולכן אנחנו נצטרך לחכות ולהנות מ-10 עובדות מעניינות על קנאביס בצורתם הטבעית

  1. מריחואנה לא תמיד הייתה חוקית בארה"ב

בתחילת המאה ה-20 לחץ מאסיבי של חברות התרופות ושל חברות אחרות הפך את הקנאביס לבלתי חוקי בארה"ב. הקנאביס הוגדר כסם מסוכן, רעל ונאסר לצרוך אותו. הדבר עודנו תקף במדינות רבות בארה"ב, אך יותר ויותר מדינות הופכות את הקנאביס לחוקי ומאפשרות שימוש לא רק לצרכים רפואיים, אלא גם להנאה.

  1. מדענים אישרו – שייקספיר צרך מריחואנה

המחזאי והסופר המוערך אמנם חי במאה ה-16, אך כבר אז הוא ידע את השפעותיו של הקנאביס. אחד משיריו של שייקספיר עוסק כולו בקנאביס, ומחקר של מקטרת שנמצאה בכליו של שייקספיר מצא שאריות של קנאביס. אז אולי זה המקור ליצירתיות שלו?

  1. מריחואנה היא הסם הנפוץ ביותר בעולם

עוד אחת מ-10 עובדות מעניינות על קנאביס היא שלפי האו"ם, מעל ל-100 מיליון בני אדם בעולם כולו צורכים מריחואנה. כמעט אחד מכל 2 אמריקנים ניסו אי פעם בחייהם קנאביס, ו-18 מיליון השתמשו בו בחודש הקודם למחקר. זה המון!

  1. קנאביס אחראי ל-48% ממעצרי סמים בארה"ב

רשויות החוק בארה"ב תמיד לקחו ברצינות את הטיפול בסמים – לא חסרות על כך סדרות טלוויזיוניות. אבל עכשיו יש גם מספרים אמיתיים – ה-FBI מצהיר שכ-750 אלף אמריקנים נעצרו בעקבות שימוש במריחואנה ב-2012. מזל שמאז הרבה מאוד מדינות עשו לגליזציה ושחררו את הצמח.

  1. צרפת היא יצרנית הקנבוס הגדולה באירופה

לקנאביס יש בן דוד בשם קנבוס, והוא לא כולל חומרים פסיכואקטיביים – אך יש לו לא מעט סגולות אחרות. צרפת מייצרת הכי הרבה קנבוס באירופה, בכך שהפרידה את הקנאביס מהקנבוס, מהלך שלא קרה במדינות רבות לצערנו.

  1. יש לקנאביס מאות שמות רחוב בעולם

הרי אנחנו יודעים שלקנאביס אפשר גם לקרוא ירוק, או מריחואנה. אבל בעולם יש עוד הרבה שמות אחרים – וויד, גראס, פוט, גאנג'ה. ואם מכניסים לכך גם את שמות הזנים, מקבלים עוד המון שמות – הידרו, כרוניק, פרנקנשטיין, פרפל הייז ועוד ועוד.

חזרה למעלה דילוג לתוכן