עמוד ראשי » קנאבינואידים » כל מה שאתם צריכים לדעת על זני קנאביס

סאטיבה, אינדיקה ורודראליס: כל מה שאתם צריכים לדעת על זני קנאביס

אם אתם משתמשים בזני קנאביס יש דבר שאתם צריכים לדעת –  כל פרח קנאביס מגידול כזה או אחר הוא בעל תכונות שונות, סגולות שונות ואפשרויות ריפוי אחרות. אחת מהדרכים להבדיל בין צמחי הקנאביס היא באמצעות זני הקנאביס.
בעבר ניתן היה לחלק את כל צמחי הקנאביס בעולם לשלוש סוגי זנים – סטיבה, אינדיקה ורודראליס.
כיום רבים מצמחי הקנאביס בעולם הם זנים שהוכלאו במעבדה על מנת לתת להם תכונות חדשות, כמו רכיבים שונים, זמן חיים ארוך יותר, עמידות לתרופות וכו'. לכן, הקבוצות האלה כיום מאגדות בתוכן סוגי קנאביס שונים ורבים, שמסווגים לפי תכונותיהם וסוגי החומרים הפעילים שיש בתוכם.
במאמר זה נספר לכם את כל מה שאתם צריכים לדעת על כל אחד מזני הקנאביס, וננסה לעזור לכם בבחירת זן הקנאביס הנכון עבורכם.

זני קנאביס רודראליס

אנחנו מתחילים דווקא עם זן הקנאביס הפחות מוכר מהרשימה, והסיבה שאתם מכירים או שמעתם עליו פחות היא בגלל שהרודראליס מכיל יחסית מעט קנאבינואידים, או חומרים פעילים כמו THC, ולכן אין סיבה טובה להשתמש בו לשימוש רפואי או להנאה. לכן, זן קנאביס זה פחות מוכר על ידי משתמשי הקנאביס.
עם זאת, לרודראליס תכונות אחרות שהופכות אותו למועיל דווקא למגדלי הקנאביס – הוא עוזר באופן משמעותי להאבקה וגידול של פרחי קנאביס, לכן מגדלי קנאביס רבים משתמשים בזן הרודראליס כדי לעזור להם בתהליך גידול והאבקת פרחי קנאביס אחרים.

זני קנאביס סטיבה

אם בעבר סטיבה היה ממש זן טהור של קנאביס אותו צרכו אנשים רבים, כפי שאמרנו, בעידן ההכלאות וההתקדמות של המחקר בקנאביס כבר כמעט ואין צמחים טהורים. כיום כשמתכוונים לצמח סטיבה מתכוונים לצמח בעל כמות גבוהה של הקנאבינואיד CBD, שעוזר לאנשים רבים בבעיות פרכוסים, כאבי ראש, בעיות שינה, בעיות תיאבון, בעיות עור, ועוד.
צמחי סטיבה טהורים גדלים עד לגובה של 4.5 מטרים, ויש להם ענפים צרים הדומים כמעט לסכינים. לוקח להם זמן רב יותר לפרוח, לעתים עד חודש או חודשיים, ובגלל גודלם מעדיפים המגדלים לגדל אותם בחוץ ולא בחממות או במקומות סגורים.
בעניין השימוש שלה להנאה, סטיבה ידועה בכל שהיא עושה "ראש טוב", מרימה אנרגיות וממריצה.

אינדיקה

אז אם הסטיבה "מרימה" אותנו, האינדיקה עושה לנו משהו אחר – מרגיעה את הגוף ומשרה שלווה גם לנפש. רבים משתמשים בזני האינדיקה על מנת להרגיע את הגוף, להשרות שינה ותיאבון, וגם עבור בעיות רפואיות רבות.
באינדיקה יש כמות גבוהה של THC לעומת כמות נמוכה יותר של CBD. האינדיקה היא פסיכואקטיבית יותר, כלומר "ממסטלת", אך גם מביאה ללא מעט אפשרויות ריפוי.  במחקרים שבוצעו התגלה שהקנאבינואיד THC משמש כמעין "כימותרפיה טבעית". הכניסו THC לתא אדם בריא, ולא השתנה שום דבר. כשהכניסו THC לתא סרטני, הקנאבינואיד הרג את התא. זוהי בשורה מדהימה שיכולה לעזור מאוד לחולים בסרטן.
האינדיקה הוא צמח נמוך יותר מהסטיבה, עם עלים רחבים וגדולים. לכן בעיקר תמצאו אינדיקה בחממות ובמקומות סגורים בהם מגדלים קנאביס.

ההכלאות

אז אם דיברנו קודם על ההכלאות בין סטיבה לאינדיקה, בואו ניתן גם כמה דוגמאות –

אז איזה זני קנאביס כדאי לכם לבחור? הדבר החשוב הוא הבעיה שלכם. יש זן קנאביס מתאים לכמעט כל בעיה היום, ועל כן כדאי להתייעץ עם הרופא או עם מומחה בתחום על מנת שיתאים לכם את זן הקנאביס הראוי.

חזרה למעלה דילוג לתוכן