מידע כללי על קנאביס רפואי

אם אתם סובלים מכאב כרוני, אתם בוודאי יודעים עד כמה הוא קשה מנשוא. קיימים מקרים רבים בהם משככי כאבים קונבנציונליים של חברות התרופות, אינם נותנים מענה לסובלים מכאב כרוני. במשך השנים, מתנסים חולים רבים במגוון טיפולים, ומבלים זמן רב במרפאות הכאב, דבר המגביר את סבלם. טיפול בכאב כרוני באמצעות קנאביס רפואי מעורר בשנים האחרונות עניין רב בקרב מטופלים ורופאים כאחד. קנאביס רפואי הוכיח את עצמו כיעיל יותר לטיפול בכאבים בהשוואה למורפיום כפי שניתן ללמוד ממחקרים רפואיים שהתפרסמו לאחרונה. ידועים היום מקרים רבים בהם מטופלים אשר השתמשו בקנאביס רפואי, כבר לא נזקקים למשככי כאבים קונבנציונליים אותם היו נוטלים המטופלים מידי יום.

מחלת הסרטן, הינה מחלה קשה הדורשת ריפוי ממושך. החולים במחלה ומשפחותיהם מתמודדים עם קשיים פיזיים ונפשיים כאחד. תכניות הטיפול במחלה המוצעות להם, כוללת ברוב המקרים טיפולי כימותרפיה והקרנות המביאים עמם בחילות קשות, חולשה פיזית ומנטלית, בעיות גסטרו, פצעים ועוד. הקנאביס הרפואי ניתן לחולי הסרטן במטרה להקל על תופעות הלוואי, לחזק את עמידות הגוף בפני המחלה  ולשפר את איכות חייהם של המטופלים.

מחקריו פורצי הדרך של פרופסור רפאל משולם מהאוניברסיטה העברית בירושלים, בבידוד החומרים הפעילים בצמח הקנאביס, היקנו לו ולצוותו תהילת עולם. מחקריו הובילו להכרת הממסד הרפואי בארץ ובעולם, בסגולותיו הרפואיים של צמח הקנאביס להקל את הטיפול במגוון רב של מחלות כרוניות ובסימפטומים הנלווים להם לאורך כל שלבי המחלה.
כיום קנאביס רפואי ניתן בישראל לחולים במחלות קשות כטיפול פליאטיבי להתמודדות עם תופעות החולי החמורות: כמו כאבים חזקים, אבדן תיאבון, ירידה במשקל, בחילות ועוד. חולים רבים שהתנסו בשימוש הרפואי בקנאביס, דיווחו על הקלה משמעותית בתסמיני המחלה ובמקרים רבים על חזרה לשגרת חייהם הרגילה.

מחלות שקיבלו אישור שימוש בקנאביס רפואי: