עמוד ראשי » מידע רפואי » אפילפסיה

אפילפסיה

אפילפסיה היא מחלה שמאופיינת בהתקפי פרכוסים הנגרמים מפעילות חשמלית לא תקינה של המוח. ההתקפים יכולים להיות ממוקדים, למשל תנועת גפיים, סטיית מבט של העיניים ועוד. ההתקף הגדול של הפרכוסים, זה שכולם מכירים והכי מזוהה עם אפילפסיה נקרא התקף פרכוסי טוני קלוני. כמות ההתקפים וסוגם משתנה מאדם לאדם ויכולה להיות בין התקף כל מספר שנים ועד התקפים על בסיס יומי.

הסיבות לאפילפסיה הן רבות ומגוונות וכוללות רקע גנטי, פגיעה מוחית מגורם חיצוני, למשל מתאונה, שבץ מוחי, פגיעה בעובר בעת הריון ועוד. אצל חלק מהחולים לא ניתן לדעת מה הוא הגורם.
הטיפול באפילפסיה מתחלק לפי סוגי החולים. חלק מהחולים מטופלים בתרופות, מאוזנים היטב ולעתים ממשיכים את חייהם כרגיל ללא התקפים. ישנם חולים שיותר קשים לאיזון תרופתי, ולעתים התרופות רק מצליחות להוריד את כמות ההתקפים אך לא למנוע אותם. חלק מהחולים אינם מגיבים לתרופות והם אינם מאוזנים תרופתית. ישנם טיפולים ניתוחיים שכוללים איתור וכריתה של אזור בעייתי במוח שמקצר, השתלת קוצב ווגאלי ועוד. כל אלה לא מתאימים לכל החולים.

איך קנאביס רפואי מטפל באפילפסיה?
בעקבות המלצת אנשי מקצוע,  ומקרים רבים של חולים והורים של ילדים חולים באפילפסיה שדיווחו על ירידה בכמות ההתקפים ולעתים הפסקתם באופן מוחלט, דבר שהוביל לשיפור משמעותי באיכות החיים של החולים, החליט משרד הבריאות לאשר טיפול בקנאביס רפואי בחולי אפילפסיה.

לא ידוע עדיין מה עושה הקנאביס במוח שעוזר לחולי האפילפסיה והידע על ההשפעה החיובית שלו על חולי אפילפסיה הוא ידע קליני שמגיע מתוצאות של שימוש של חולים ודיווח על השפעות הקנאביס, בנוסף למחקרים מדעיים על חולים.

לעמוד זכאות

חזרה למעלה דילוג לתוכן