עמוד ראשי » מידע רפואי » מחלת פרקינסון

מחלת פרקינסון

מחלת פרקינסון היא מחלה ניוונית חשוכת מרפא המתפרצת על פי רוב בגיל מבוגר. סובלים ממנה בעיקר קשישים, אך ישנם מקרים בהם גם צעירים בגילאי 55-60 מראים סימנים של פרקינסון.

התסמינים של מחלת הפרקינסון באים לידי ביטוי ברעד בידיים, ברגליים או בלסת יחד עם נוקשות שרירים. עם הזמן, הרעד והנוקשות פוגעים ביכולת התפקוד, היציבה והתנועה. חולי פרקינסון מתקשים בביצוע פעולות יומיום ללא עזרה. בשלבים מתקדמים, הופכים החולים סיעודיים לכל דבר. נכון להיום, הפרקינסון היא מחלת חשוכת מרפא.
פרט לרעד וקשיים מוטוריים חמורים, סובלים חולי פרקינסון גם מכאבים. הכאב הוא תוצר לוואי של כיווץ שריר והתרפות של שריר נגדי. השרירים אינם נרפים יחד כדרוש והעצם נמשכת לשני כיוונים מנוגדים. הדבר גורם לכאבים משמעותיים וחולי פרקינסון זקוקים למשככי כאבים.

כיצד קנאביס רפואי מטפל במחלת פרקינסון?
הטיפול התרופתי מסוגל לעכב במעט את הפגיעה בתפקוד המוטורי ולאפשר לחולים לשמור על שגרה רגילה לזמן מה. אך יש לציין כי אותן תרופות מביאות עמן גם תופעות לוואי קשות. בשלבים מתקדמים, התרופות אינן משפיעות עוד וכל שניתן לעשות הוא להציע לחולה טיפולים לשיפור איכות החיים.

קנאביס רפואי מביא הקלה בכאבים בקרב חולים במחלות ניווניות. הקנאביס יוצר הרפיה אשר מפחיתה את נוקשות השרירים בקרב החולים ומביאה להקלה בכאבים. הרפיית השרירים על ידי קנאביס מאפשרת לחולים לבצע פעילויות מוטוריות ולשלוט בשרירים.

קיימים מחקרים אשר מציגים השפעה חיובית של קנאביס גם על הרעידות מהן סובלים החולים. השימוש בקנאביס מצליח להפחית גם את תופעות הלוואי של התרופות. הטיפול בקנאביס הרפואי ניתן לחולים בעיקר באמצעות עישון. אך עם התקדמות המחלה, מתקשים החולים להחזיק בסיגריה. החומר ניתן להם באמצעות שמן, אינהלציה או בעזרת מזון.

זכאות

חזרה למעלה דילוג לתוכן